YARDIM KAMPANYAMIZ DEVAM EDİYOR

Bağlantılar

YARDIM KAMPANYAMIZ DEVAM EDİYOR

  •  13 Şubat 2023 Pazartesi
  •  202 Görüntüleme
  •  Yazdır

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli olarak yaşanan ve pek çok ilimizi etkileyen deprem felaketi sonrası depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla Üniversitemiz tarafından insani yardım, gıda ve giyecek yardımı yapılmıştı. Yardımlar arasında seyyar mutfak ve mobil ekmek fırını da bulunuyor.

Günlük 3500 Kişilik Sıcak Yemek Hazırlanıyor

Üniversitemiz tarafından Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde kurulan seyyar mutfak ve mobil ekmek fırını, afetzede vatandaşlarımızın günlük sıcak yemek ihtiyacını karşılıyor. 12 kişilik üniversitemiz personelinin görev yaptığı seyyar mutfakta günlük olarak 3500 kişilik sıcak yemek üretiliyor. Mutfağımız sabahları 1000 kişilik kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği için de toplam 2500 kişilik sıcak yemek üreterek afetzede vatandaşlarımızın yemek ihtiyacını karşılıyor. Gölbaşı, Kriz Koordinasyon Merkezinde üretim yapan mutfağımız Şehit Özer Salik İlkokulunda yemek dağıtımını gerçekleştiriyor.

AFAMER Arama Kurtarma Çalışmalarına Katılıyor

Üniversitemiz Afet ve Acil Durum Uygulama ve Araştırma Merkezi (TOGÜ AFAMER) koordinasyonunda üniversitemiz öğrencileri, akademik ve idari personelimizden oluşan AFAMER ekibimiz de Gaziantep’te görevine devam ediyor. AFAMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehtap ARAS’ın başkanlığında oluşturulan ekip enkazlarda arama kurtarma faaliyetleri, çadır kurma, gelen yardımların tasnifinde yardım faaliyetinde bulunuyorlar. AFAD başkanlığı koordinasyonunda görev yapan AFAMER ekibimiz askerlerimiz ile planlı bir şekilde çalışıyorlar.
Gaziosmanpaşa Mahallesi Alişan Diktaş Caddesi No:26 Erbaa-Tokat Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.