"Ulusal Kanser Haftası"nda Konferans Düzenlendi...

"Ulusal Kanser Haftası"nda Konferans Düzenlendi...

  •  6 Nisan 2022 Çarşamba
  •  78 Görüntüleme
  •  Yazdır

Meslek Yüksekokulumuz tarafından, 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası münasebetiyle 06 Nisan 2022 Çarşamba günü 13.30-15.00 saatleri arasında Öğr. Gör. Ebru SADIÇ koordinatörlüğünde ve Öğr. Gör. Nurgül KAPLAN’ın moderatörlüğünde “Kanser ve Kanser Taramaları Farkındalığı” konulu konferans düzenlendi. 
Erbaa Yerleşkesi Konferans Salonunda gerçekleşen konferansta öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimize kanser, erken tanı ve taramalar hakkında bilgilendirmeler yapılarak farkındalık oluşturuldu.
Etkinlikte, Erbaa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Faruk KALKAN’ın açılış konuşmasının ardından Erbaa İlçe Sağlık Müdürlüğü KETEM birim sorumlusu Dr. Safiye DEMİR, "Kanser ve Kanser Taramaları Farkındalığı" başlıklı sunumunu yaptı.
Kansere Gülümse Derneği Erbaa Temsilciliği’ni yürütmekte olan ve kanserle mücadele ederek sağlığına kavuşan Öğretmen Beyhan ELMACI, hastalıkla mücadele sürecini ve tecrübelerini paylaştı.
Konuşmaların ardından, KETEM biriminde görevli sağlık personeli öğrencilere konuyla ilgili broşürleri dağıttılar.
Etkinliğin bitiminde ise Meslek Yüksekokulumuz yöneticileri ve öğretim elemanlarınca katılımcılara teşekkür belgeleri ve çiçek takdim edildi.Gaziosmanpaşa Mahallesi Alişan Diktaş Caddesi No:26 Erbaa-Tokat Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.